МАРИТЬСЯ БЕЗВІЗОВИЙ РЕЖИМ

У цій розмові про шлях України до «безвізовості» було занадто багато «але» і «на жаль». Так, ми йдемо до Європи, але світло в кінці тунелю так далеко… Європа отримає свої переваги від спрощення візових «стосунків» з українцями, та на жаль, не розуміє цього. Спрощення оформлення віз для українських підприємців є, але нерідко треба ще повоювати з консульством, щоб його отримати… Про подвійні європейські стандарти і численні візові «але» в розмові з шеф-редактором журналу «РоботодавецЬ» Віктором Хмільовським розповіла Ірина СУШКО – координатор 1 робочої групи Української Національної Платформи Форуму Східного Партнерства та виконавчий директор громадської організації «Європа без бар’єрів».«Плюс» для європейців

– То яким же чином нам удасться жити без бар’єрів, якщо сьогодні роботодавці, бізнесмени потерпають від проблем, пов’язаних із візовим режимом, що обмежує їх у спробах підняти країну з руїн?

– Я переконана, що така категорія, як бізнесмени, люди, які регулярно потребують ділових поїздок до Європейського Союзу, мусять безперешкодно, без будь-яких адміністративних бар’єрів їздити до своїх колег.  Контакти між людьми, у першу чергу, для представників бізнесу – це не лише перевага для українських бізнесменів, але й великий «плюс» для європейців.

– У чому, наприклад?

– Коли ми спробували порахувати, які переваги отримує від цього ЄС, то з’ясувалося, що такі спільні проекти можуть суттєвим чином збільшити бюджет так званого середнього класу, зокрема, представників туристичного, ресторанного бізнесу ЄС. Тому так важливо, щоби сам ЄС усвідомлював переваги цього. Поки безвізовий режим залишається все-таки тільки перспективою, хоча вже і близькою,  представники українського бізнесу мають знати, що вони повною мірою можуть користуватися нормами Угоди про спрощення оформлення віз, яка діє з 2008 року, а в 2012-2013-му була суттєвим чином доповнена. Не всі користуються її перевагами, і навіть не всі знають, що такі ж самі переваги містяться у Візовому кодексі ЄС. На жаль, сьогодні у зв’язку з подіями на Сході України, зі зростанням кількості внутрішніх переселенців візова практика Євросоюзу стала ще більш складнішою, не дивлячись на те, що між Україною та ЄС триває так званий візовий діалог. Тому так важливо, щоб представники бізнесу, а це зазвичай активні і поінформовані люди, переступаючи поріг консульства, знали норми угоди, де вказано, що вони входять до пільгової категорії…

– Як власники бізнесу?

– Саме так. І якщо потрібно здійснити ділову поїздку, їм треба чітко моніторити, дотримується консульство спрощеного переліку документів чи ні. Якщо ні, то вони обов’язково мають добиватися того, щоб ці норми виконувалися.

– А які можуть бути реальні важелі впливу на поведінку консульських служб?

– На жаль, таких ефективних важелів упливу на сьогодні немає. Бо кожна з країн ЄС користується одразу двома нормами – це Шенгенське право, загальне для всіх країн ЄС, і право національне. Якщо ваші права порушені, треба звертатися до департаменту консульства Міністерства закордонних справ України. Кожного року відбувається засідання Спільного комітету експертів з виконання Угоди про спрощення оформлення віз, де беруть участь представники України та Євросоюзу та обговорюють ці проблеми. Озвучити їх там – це чи не єдиний шлях до їх вирішення…

– Але представників сторони роботодавців там, здається, немає.

– Представники роботодавців, мені видається, теоретично можуть подати свої кандидатури на членство в цьому Спільному комітеті експертів. Таким чином, у  вас буде можливість прямо говорити про свої проблеми. Однак чи не найбільший вплив в цій ситуації може мати комунікація з бізнес-партнерами в ЄС. Ось там ви повинні говорити про те, що ви маєте проблеми, аби бізнес ЄС клопотався про це перед своїми чиновниками.

– Щоб вони клопоталися за легалізацію відносин з консульською службою…

– Саме так. Бо вони теж  зацікавлені в контактах з Україною. А від Уряду вже залежить інше – щоби бізнесмени ЄС побачили перспективу в інвестуванні в Україну. Сьогодні в рамках візової легалізації дуже багато що робиться. Це і законодавство в сфері боротьби з корупцією, з відмиванням коштів… Ось минулого четверга був безвізовий такий день, коли пакетом приймалося аж 13 законопроектів. У такий спосіб Україна демонструвала свій прогрес у візовій лібералізації.

– Ну демонстрація – це одне, а інше – підкріпляти цю демонстрацію діями. Але в мене інше питання. Загальновідомо, що українцям властивий правовий нігілізм. І підприємцям, роботодавцям – також. А як би ви бачили просвітницьку місію, щоб піднімати правову культуру українського бізнесу з посольствами, консульствами? Тут і комерційні аташе можуть бути, і багато іншого. Зрештою, в Європу треба йти, не визираючи з-під поли того, хто йде попереду тебе.

– Тут є кілька компонентів, які треба задіяти одночасно, щоб хоча б частково подолати цей правовий нігілізм. У першу чергу, влада має завершити всі реформи або хоча би показати відчутний прогрес у їхньому виконанні.

– Показувати вона-то може…

– Так, імітація – ще й яке підводне каміння. Але для цього представники громадянського суспільства мусять здійснювати моніторинг дій влади. І це зараз робиться, хоча правоохоронна система залишилася старою, адміністративна реформа здійснена не до кінця, ледь помітний прогрес у боротьбі з корупцією. І через це ми не можемо чекати великих результатів.  Окрім того, не відбулася люстрація, не було фактичної заміни і в Парламенті, і в Уряді – це практично ті ж самі люди, які знаходилися ще в період режиму Януковича. Формування правової культури має розпочатися знизу – через колосальний запит із суспільства, і він поки що є, а також зверху – від Президента, задіявши і Конституційний Суд, Парламент, які мають очистити владу і привести нові  обличчя, не заплямовані негативним досвідом.

Фальшують від непрозорості?

– Консульства часто говорять про те, що українці приносять сфальшовані документи, і це серйозний закид.

– Звикли викручуватися?

– Непрозорі правила, встановлені консульствами, спонукають українців до таких дій. Замість демонстрації подвійних правових стандартів ЄС має  показати чітку, прозору систему. Візова практика – це лакмусовий папірець. Тому не завжди треба «тикати пальцем» в Україну і українців і казати про їхній правовий нігілізм. Європі треба самій бути критичною до себе. Громадяни Євросоюзу дуже цінують свою приватність, вжахаються найменшій спробі її порушити. А від українців вимагають подавати документи, які геть порушують приватні кордони. Наприклад, бізнесмена змушують показати ділову переписку з партнером, виставити на показ якісь бізнес-плани, відкрити додаткові документи, які є таємницею.

– То це взагалі дискримінація…

– Тому правовий нігілізм може бути поборений і тим, що українці побачать справедливе, об’єктивне ставлення до себе без подвійних стандартів. Без зверхності з боку ЄС.

– Яким чином та робоча група, яку ви координуєте, і Форум Східного Партнерства в цілому став би більш корисним суспільству?

– «Додану вартість» того, що ми представляємо «Європу без бар’єрів» у складі Нацплатформи, я бачу в можливості підсилення експертного голосу  і голосу громадськості загалом. Або якщо виникає потреба надати політичну підтримку чи навпаки – висловити протест, то ми спираємося на думку членів Нацплатформи. Тоді стейкхолдери, тобто ті, хто приймають рішення, бачать, що це не лише так вважає «Європа без бар’єрів», а це думка майже двохсот активістів і громадських організацій України. Тому так важливо, що співпали питання, які адвокатує наша організація, із питаннями, які повністю підтримують усі організації Нацплатформи. Цей майданчик задіювався, але його інструменти не були використані сповна. Скільки б не говорили, що Східне Партнерство не таке вже потужне або й не має ніяких впливів, ніби воно поступово вмирає, це не так.

– У чому ж його цінність?

– Мало можна знайти таких мережевих платформ, які об’єднують стільки стейкхолдерів, лобістів, політиків, які не лише обговорюють важливі питання, але й адвокатують прийняття певних рішень. Досвід Західних Балкан показує, що це був регіональний підхід. Сербії надали безвізовий режим, і вже вона допомагала адвокатувати безвізовий режим для своїх сусідів. Албанія, зокрема, не готова була до впровадження безвізового режиму, але тиск партнерів змусив Євросоюз піти на таке політичне рішення – скасувати візи для албанців. У нашому випадку подібна ситуація складається з трьома країнами – Молдова, Грузія, Україна. Часто коли Молдова випереджала нас у цьому процесі, ми апелювали до влади: а чим ми гірші? Змагальний момент – це такий мотивуючий чинник, стимулятор. Як керівник також підгрупи по візам і міграціям можу сказати, що знайдено повну підтримку не тільки Української частини Платформи, а загального Форуму в тому, що візова лібералізація – один із пріоритетів для адвокативної роботи Форуму. Тому що безвізовий режим розглядається не лише як кінцева ціль – свобода пересування, а в першу чергу – реформи, які допомагають країнам здійснити потрібну трансформацію.

Обережно зі скептиками

– Які країни найбільше гальмують просування лібералізації  для України?

– Говорити про це треба обережно.

– Маєте на увазі, що з дипломатичної точки зору це некоректне питання?

– Так і є. Насправді політична підтримка буде потужно впливати на процес візової лібералізації. Так, багато що залежить від технічного виконання критеріїв. З іншого боку, наскільки будуть готові країни-члени ЄС нас підтримати, чи будуть боятися міграційних і безпекових ризиків, з якими сьогодні асоціюється Україна, це дійсно питання. Якщо ми зараз чітко назвемо, хто проти, можемо загнати їх в глухий кут і тим самим дозволити їм цю риторику випустити. Ми знаємо, що дехто з країн чекає часу, хто перший скаже, що Україні не можна давати безвізовий режим, але всі бояться стати цим першим. Тому ми дуже обережно кажемо: є країни-скептики, а є країни, які повністю нас у цьому підтримують. Так от «скептикам» просто треба надати додаткові аргументи. Це Нідерланди, Франція, Італія, частково – Німеччина. У кожної з цих країн є свої причини бути скептиками в цьому питанні. Німеччина потерпає від напливу мігрантів з Близького Сходу та Балкан, відтак має страх отримати ще більше мігрантів від нас. Нідерланди навряд чи бояться напливу мігрантів з України, тут швидше йдеться про стереотипи – вони не надто нас знають…

–  І не тільки вони – в 1993 році я навчався в Англії, мешкав у людей похилого віку, які були переконані: Київ – це Росія, хоч скільки я не намагався їм пояснити, що Україна – не Росія…

– В ЄС цінності демократії, поваги до прав людини мають набагато глибше коріння. При цьому візова політика сформувалася відносно нещодавно. Тож прямої кореляції між правами людини і тими обмеженнями і нормами фактично немає.

– Як ви розцінюєте роботу окремих робочих груп Нацплатформи?

– До кожної групи треба висувати свої вимоги. Зокрема, і до тієї, яку я координую. Для цього потрібне чітке стратегічне бачення, куди ми рухаємося і чого хочемо досягти. Оскільки Національна платформа ще не мала своєї стратегії хоча би на рік наперед, дуже важко мотивувати людей. Тому оця пасивність, можливо, в якійсь мірі і виправдана. Але, з іншого боку, треба вдатися до чіткого процесу знаходження конкретної мети, напрямків роботи та очікуваних результатів у контексті того, що європейська політика сусідства змінюється. Однозначно вона набиратиме нових форм. З одного боку, треба  подумати, як нам зберегти регіональний підхід в рамках шести, а з іншого боку – залишити диференціацію. Все-таки в кожної країни – своє обличчя і свої шляхи розвитку.

– Сторона роботодавців, яку я особисто представляю, дискримінована через законодавство України олігархчіно-картельно-олігопольними об’єднаннями, які не будемо називати. І для нас, роботодавців, з метою лобіювання створення економічних свобод, мотивації виходу з тіні і виплати гідної заробітної плати не в конвертах є єдина можливість – через трипартизм і соціальний діалог. Трипартизм, як відомо, передбачає три складові соціальних відносин – роботодавець, профспілка і влада. При цьому влада має забезпечити правовий баланс в інтересах сторін. Як ви розцінюєте стан соціального діалогу на рівні Форму Східного партнерства? Щоправда, тут уже час вводити і четверту складову – громадянське суспільство…

– На даний момент кожна робоча група має напрацювати своє бачення, і всі ці напрацювання потім треба систематизувати. У чотиристоронньому форматі ми ладні знайти правдивий підхід, як далі будувати комунікацію. З іншого боку, шукати точки дотику дуже важко – ні у кого раніше не було такого досвіду діалогу, спрямованого на результат. І цей болісний діалог має відбутися як катарсис. Щоб так сталося, потрібно позбавитися від взаємних образ, від необґрунтованих амбіцій з різних сторін. Треба шукати якесь рішення національного масштабу, навколо якого всі об’єднаються. І воно має бути підкріплене конкретним продуктом, а він, до речі, закладений якраз у Платформі громадянського суспільства. Українська Нацплатформа зобов’язана постійно комунікувати з ПГС, а поки ще формату цієї кооперації не віднайдено, моніторинг всього того, що відбувається в ПГС, кооперація, зближення – це основні задачі Української Нацплатформи.

– Але аби це сталося, та її частина, яка тисне і домінує, має усвідомити, що рейдерський синдром – це неперспективно, а інша частина – що не слід чекати, що хтось до тебе прийде і попросить, що час встати і сказати своє слово…

 Платформа і реформа

– Що би ви сказали скептикам Нацплатформи?

– Мабуть, якраз тим скептикам, хто або випав з процесу активної роботи Національної платформи, або не торкнувся до нього і розчарувався, я би сказала: цей інструмент не мертвий. Його треба підняти і продумати, як ефективно використовувати. Я вірю в Східне Партнерство. Не в тому сенсі, що воно здатне перевернути світ і змінити наше життя, а вірю в нього як в ефективний інструмент для обміну думками, комунікації, мережевості, яка поєднує партнерів. Не треба чекати від нього надзвичайного, а тільки максимально використовувати те, що воно дає.

– А що ж до самої Платформи?

– Їй потрібна, гадаю, реформа – зменшити кількість організацій. Встановлювати певні критерії відбору.

– У той же час ми можемо розтягти на тривалий термін консолідацію суспільства.

– Я не боюся цього. Треба дивитися тільки на ті організації, які діють, які є впливовими, які дають продукти. «Виміряти» ефективність роботи тієї чи іншої організації. Нам не потрібні грантоприймачі.

– Є багато організацій, які ні копійки грантів не використали, але їх не допускають до участі в процесі саме ті, хто рейдерськи захопили позиції в тому чи іншому секторі суспільних відносин.

– Я не претендую на те, щоб прямо зараз назвати перелік критеріїв, за якими можна вилучити громадську організацію із Нацплатформи. Та я переконана, що вони мають бути. Тому що в нас не було ще жодного випадку такої-собі ревізії. Була спроба на м’яких умовах щось подібне зробити. Перше запитання до організації – чи хоче вона дійсно в цьому брати участь. А друге – чи спроможна вона це робити.

– Для того, щоб виявити бажання щось робити, треба розуміти суть…

– Більшість людей не розуміє, що таке Східне Партнерство. Але нам не потрібна більшість. Хай це буде десять чи двадцять організацій, але вони мають чітко розуміти, про що йдеться, що вони тут роблять. Це дасть набагато більший результат, ніж якщо ми будемо штучно рекламувати Східне Партнерство.

– На мою думку, Форум Східного Партнерства буде доцільний лише до того, як Україна та інші країни, які теж входять до ФСхП, отримають моральне право на членство в ЄС.

– Це дискусійне питання. З одного боку, ми маємо ставити питання про членство, нагадувати – і це наше повне право. Всі сектори нашої політики на це спрямовані зараз. З іншого боку, зрозуміло, що в найближчі роки омріяного членства ми не досягнемо. Не думаю, що варто робити прив’язку Форуму до членства України в ЄС. Я не очікую від Східного Партнерства як від ініціативи надто багато. Але його треба використовувати як ефективний майданчик для комунікації. Навіть якщо Україна отримає членство в ЄС, це не завадить їй залишатися в форматі Східного Партнерства. Хоча б щоб передавати свій досвід іншим країнам, які прагнутимуть пройти той же шлях…

 

Коментарі

 1. displays сказав:

  Faytech North America is a touch screen Manufacturer of both monitors and pcs. They specialize in the design, development, manufacturing and marketing of Capacitive touch screen, Resistive touch screen, Industrial touch screen, IP65 touch screen, touchscreen monitors and integrated touchscreen PCs. Contact them at http://www.faytech.us, 121 Varick Street, New York, NY 10013, +1 646 205 3214

 2. Health сказав:

  I am really impressed with your writing skills and also with the layout on your weblog. Is this a paid theme or did you customize it yourself? Either way keep up the nice quality writing, it’s rare to see a nice blog like this one these days..

 3. buy сказав:

  MetroClick specializes in building completely interactive products like Photo Booth for rental or sale, Touch Screen Kiosks, Large Touch Screen Displays , Monitors, Digital Signages and experiences. With our own hardware production facility and in-house software development teams, we are able to achieve the highest level of customization and versatility for Photo Booths, Touch Screen Kiosks, Touch Screen Monitors and Digital Signage. Visit MetroClick at http://www.metroclick.com/ or , 121 Varick St, New York, NY 10013, +1 646-843-0888

 4. Buty Lanqier Jeans сказав:

  Keep up the excellent work , I read few content on this internet site and I believe that your blog is real interesting and has got lots of wonderful info .

 5. FurnitureMarketplace сказав:

  I’m still learning from you, while I’m trying to achieve my goals. I certainly love reading all that is posted on your blog.Keep the aarticles coming. I loved it!

 6. Home Improvement сказав:

  Its like you read my mind! You appear to know a lot about this, like you wrote the book in it or something. I think that you could do with some pics to drive the message home a bit, but instead of that, this is great blog. An excellent read. I will certainly be back.

 7. Home Improvement сказав:

  Appreciate it for helping out, excellent information. “The surest way to be deceived is to think oneself cleverer than the others.” by La Rochefoucauld.

 8. CareerLink сказав:

  It’s appropriate time to make some plans for the future and it’s time to be happy. I’ve read this post and if I could I desire to suggest you few interesting things or advice. Maybe you could write next articles referring to this article. I desire to read more things about it!

 9. TravelPhotography сказав:

  Very efficiently written information. It will be useful to everyone who usess it, including me. Keep up the good work – for sure i will check out more posts.

 10. sklep z odzieza bhp сказав:

  I truly enjoy reading on this internet site , it holds excellent posts . “Beauty in things exist in the mind which contemplates them.” by David Hume.

 11. News сказав:

  I’ve been surfing online more than three hours today, yet I never found any interesting article like yours. It’s pretty worth enough for me. Personally, if all webmasters and bloggers made good content as you did, the net will be a lot more useful than ever before.

 12. www.crammonduk.com сказав:

  I enjoy you because of each of your hard work on this web page. Gloria really likes conducting investigations and it is obvious why. All of us hear all concerning the compelling mode you make functional ideas by means of the web blog and as well as improve participation from website visitors on the topic so our own girl is now studying a great deal. Take advantage of the remaining portion of the year. You’re conducting a terrific job.

 13. Home Improvement сказав:

  Wow! This could be one particular of the most helpful blogs We’ve ever arrive across on this subject. Actually Great. I am also an expert in this topic so I can understand your hard work.

 14. laczenie rur pe сказав:

  I really like your writing style, excellent information, thank you for putting up :D. “You can complain because roses have thorns, or you can rejoice because thorns have roses.” by Ziggy.

 15. Wow! Thank you! I always wanted to write on my website something like that. Can I implement a part of your post to my website?

 16. shop homes сказав:

  As I web site possessor I believe the content matter here is rattling fantastic , appreciate it for your efforts. You should keep it up forever! Best of luck.

 17. Metallzaun сказав:

  A person necessarily help to make significantly articles I might state. This is the first time I frequented your web page and thus far? I surprised with the analysis you made to create this actual put up incredible. Fantastic job!

 18. Home Improvement сказав:

  I got what you mean , thankyou for posting .Woh I am thankful to find this website through google. “The test and use of a man’s education is that he finds pleasure in the exercise of his mind.” by Carl Barzun.

 19. Pozycjonowanie Lokalne сказав:

  I have been surfing on-line more than 3 hours as of late, yet I by no means discovered any interesting article like yours. It is pretty worth enough for me. In my opinion, if all website owners and bloggers made excellent content as you probably did, the net will be a lot more useful than ever before. “Now I see the secret of the making of the best persons.” by Walt Whitman.

 20. Home Improvement сказав:

  I view something truly interesting about your website so I saved to favorites .

 21. health magazine сказав:

  Heya i am for the first time here. I found this board and I find It truly useful & it helped me out much. I hope to give something back and help others like you helped me.

 22. News сказав:

  You have brought up a very wonderful points , regards for the post.

 23. News сказав:

  I precisely had to thank you very much all over again. I do not know the things that I might have achieved in the absence of the ideas provided by you over such a theme. It was before a very traumatic condition for me personally, nevertheless looking at your professional strategy you resolved the issue made me to cry over gladness. I’m just happier for this support and believe you comprehend what a great job you are doing teaching the mediocre ones by way of your blog post. I am sure you have never encountered any of us.

 24. I have not checked in here for a while because I thought it was getting boring, but the last few posts are good quality so I guess I will add you back to my daily bloglist. You deserve it my friend 🙂

 25. News сказав:

  I’m extremely impressed with your writing skills as well as with the layout on your blog. Is this a paid theme or did you modify it yourself? Anyway keep up the nice quality writing, it’s rare to see a nice blog like this one these days..

 26. News сказав:

  Thanks, I have recently been searching for information approximately this subject for a while and yours is the best I’ve came upon till now. However, what in regards to the conclusion? Are you sure about the supply?

 27. Vouкtes vraiment bien informй et trиs intelligent. Vous avez йcrit quelque chose que les gens puissent comprendre et faire l’objet fascinant pour tout le monde. Je suis sauver ce pour une utilisation future.

 28. Fashion сказав:

  I genuinely enjoy looking at on this internet site , it has great posts . “Something unpredictable but in the end it’s right, I hope you have the time of your life.” by Greenday.

 29. Zwrot Podatku z Niemiec сказав:

  Its superb as your other content : D, thanks for posting . “It takes less time to do things right than to explain why you did it wrong.” by Henry Wadsworth Longfellow.

 30. News сказав:

  I like this website so much, saved to favorites. “To hold a pen is to be at war.” by Francois Marie Arouet Voltaire.

 31. News сказав:

  I have learn a few excellent stuff here. Definitely price bookmarking for revisiting. I wonder how much attempt you put to create this type of excellent informative site.

 32. News сказав:

  Magnificent goods from you, man. I’ve understand your stuff previous to and you’re just too great. I actually like what you have acquired here, certainly like what you’re saying and the way in which you say it. You make it entertaining and you still care for to keep it smart. I can’t wait to read far more from you. This is really a wonderful website.

 33. I think you have noted some very interesting details , thankyou for the post.

 34. There is noticeably a bundle to understand this. I assume you have made specific nice points in features also.

 35. Tworzenie Stron WWW Cena сказав:

  But wanna input that you have a very decent website , I enjoy the style and design it really stands out.

 36. News сказав:

  Its like you read my mind! You seem to know so much about this, like you wrote the book in it or something. I think that you could do with some pics to drive the message home a little bit, but other than that, this is great blog. A great read. I will certainly be back.

 37. News сказав:

  I like this web site so much, bookmarked. “To hold a pen is to be at war.” by Francois Marie Arouet Voltaire.

 38. ^Faytech NoRth America сказав:

  Faytech North America is a touch screen Manufacturer of both monitors and pcs. They specialize in the design, development, manufacturing and marketing of Capacitive touch screen, Resistive touch screen, Industrial touch screen, IP65 touch screen, touchscreen monitors and integrated touchscreen PCs. Contact them at http://www.faytech.us, 121 Varick Street, New York, NY 10013, +1 646 205 3214

 39. Fashion сказав:

  I needed to draft you one tiny observation to finally say thanks once again just for the unique secrets you’ve shared at this time. This is certainly surprisingly generous with you to provide unreservedly just what a lot of people would have marketed for an ebook to get some profit for their own end, certainly now that you might well have done it if you ever decided. The principles likewise worked to provide a great way to realize that other people online have a similar zeal similar to my own to grasp good deal more related to this issue. I’m sure there are several more pleasant situations in the future for individuals who examine your blog.

 40. EMERY EPS сказав:

  I just want to notify you that I am new to blogging and absolutely valued your report. Most likely I am likely to save your blog post . You absolutely have fantastic article material. Admire it for discussing with us your main internet write-up

 41. `metRoclick сказав:

  MetroClick specializes in building completely interactive products like Photo Booth for rental or sale, Touch Screen Kiosks, Large Touch Screen Displays , Monitors, Digital Signages and experiences. With our own hardware production facility and in-house software development teams, we are able to achieve the highest level of customization and versatility for Photo Booths, Touch Screen Kiosks, Touch Screen Monitors and Digital Signage. Visit MetroClick at http://www.metroclick.com/ or , 121 Varick St, New York, NY 10013, +1 646-843-0888

 42. her explanation сказав:

  I simply want to say I’m very new to blogs and seriously savored you’re blog. Most likely I’m want to bookmark your site . You actually come with fabulous well written articles. Kudos for sharing your website.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

kazmetal l.com