ЗАПИТАНЬ БІЛЬШЕ, НІЖ ВІДПОВІДЕЙ

Наталія ПОТАПОВА, член комітету митної справи Громадської ради при ДФС: 

Що повинен робити зараз малий та середній бізнес – хіба просити? По-перше, озвучити свої проблеми, а по-друге, показати шлях, як їх вирішити. Наприклад, вимагати скасування тих чи інших нормативно-правових актів, які нам, малому та середньому бізнесу, сьогодні заважають працювати, виробляти, експортувати і йти вперед. А ми навіть не бачимо на парламентських слуханнях представників профільних міністерств…

Озвучую наші проблеми. По-перше, негайно вимагаємо скасувати Постанову Кабінету Міністрів України від 16 вересня 2005 року № 724 «Про використання у системі управління ризиками орієнтовних показників митної вартості товарів», яка поставила в складну ситуацію всі митниці України. Є Митний кодекс – дотримуйтеся його.  У нас було засідання з паном Насіровим, де ми визначилися:  інспектор повинен мати посадову інструкцію, через яку продукувати виконання Закону України.

Друге – це болюче питання ПДВ-рахунків. Послухайте, але ж уряд Азарова не вводив ПДВ-рахунків.  Ось до чого ми докотилися. Влада нас не чує. Кабінет Міністрів нас не чує. На наші звернення немає відповідей. Немає відповідей на звернення громадських рад, громадських організацій, бізнес-асоціацій… Чому слухають тільки Європейську Бізнес Асоціацію і Американську торгову палату в Україні? Тому що вони продукують великий капітал? Чому вся вертикаль управління працює на великий бізнес і абсолютно не зважає на малий і середній? Чи має сьогодні малий та середній бізнес права? Ні, він має лише обов’язки. Коли в державі криза, вона урізає наші права і поширює свої повноваження. Але нам не треба бути в цій ситуації прохачами, а виходити до можновладців із чіткими вимогами.

Коментарі

kazmetal l.com