Укрзалізниця офіційно стала акціонерним товариством

Уряд зареєстрував юридичну особу Публічне акціонерне товариство “Українська залізниця”. Про це на своїй сторінці в Facebook написав міністр інфраструктури Андрій Пивоварський.

“Тільки зареєстрували юридичну особу публічне акціонерне товариство” Українська залізниця “. З днем ​​народження, ПАТ” УЗ “!”, – Повідомив міністр.

Нагадаємо, законодавча основа для старту реформи залізничної галузі була закладена ще в лютому 2012 року, коли був прийнятий закон України про акціонування “Укрзалізниці”, згідно з яким реформа повинна була відбутися в тримісячний термін, проте до неї повернулися лише в 2014 році. Зокрема, наприкінці червня минулого року Кабмін схвалив постанову про утворення до початку 2015 року ПАТ “Українська залізниця” на базі “Укрзалізниці” з 100% -ним державним капіталом без права відчуження. Проте терміни реформи були перенесені через судові розгляди перевізника з Антимонопольним комітетом України.

Новий суб’єкт господарювання пропонувалося утворити шляхом злиття “Укрзалізниці”, шести залізниць, підприємств, установ та організацій залізничного транспорту загального користування. Крім того, в статутний капітал будуть внесені акції, частки та паї, що належать державі в компаніях, створених за участю підприємств залізничного транспорту.

 

Коментарі

kazmetal l.com