Вплив університетів на розвиток економіки: інфографіка

Центр Розвиток Корпоративної Соціальної Відповідальності (КСВ) презентував результати дослідження впливу університетів на економічний розвиток країни.

Центр Розвиток КСВ презентував результати дослідження впливу університетів на економічний розвиток країни. Захід пройшов у Києві в рамках III Національного Форуму “Бізнес та університети”.

“Вперше на форумі говорили не про витрати на освіту, а про доходи та інвестиції, про вплив на економіку регіонів і міст”, – зазначила Марина Саприкіна, керівник центру Розвиток КСВ.

У дослідженні оцінювався вплив університетів на позицію України в Індексі глобальної конкурентоспроможності і Глобальному інноваційному індексі, рівень зайнятості, розвиток інновацій, регіонів і міст. Так в Індексі глобальної конкурентоспроможності 2015-2016 Україні вдалося істотно підвищити свою позицію за складовою “Інновації” – перемістившись з 81 на 54 позицію. На думку експертів, цього вдалося досягти за рахунок підвищення всіх параметрів, крім одного – співпраця бізнесу та університетів у галузі наукових розробок.

univer1

У ході дискусій піднімалося також питання ролі іноземних студентів у збільшенні доходів університетів. “Іноземні студенти вливають в економіку України $ 504 млн. за рік: кожен з 63 тис. студентів платить приблизно $ 2 тис. за навчання і статистично ще три такі суми на інші потреби. За сьогоднішнім курсом це десь 11 млрд. грн., А це майже повна сума фінансування державної вищої освіти в Україні “- повідомив спікер Форуму, заступник міністра освіти і науки Олег Дерев’янко.univer 2

univer 3Організатором форуму виступає Центр Розвиток КСВ за підтримки Міністерства освіти і науки України. Партнерами форуму виступили компанія Майкрософт Україна, Британська рада в Україні, Програма зеленої економіки, USAID, Newsfront PR Agency, альянс USETI і Американська рада з міжнародної освіти.

 

Коментарі

kazmetal l.com