Fitch погіршив прогноз зниження ВВП України

За підсумками року економіка України скоротиться на 10%, вважають експерти агентства.

Міжнародне рейтингове агентство Fitch погіршило прогноз зниження ВВП України з 9% (червневий прогноз) до 10% за підсумками поточного року.

На думку аналітиків агентства, перспективи відновлення економіки України залежать від макроекономічного оздоровлення.

Агентство прогнозує, що рейтинги українських банків найближчим часом, скоріше за все, залишаться на поточних низьких рівнях, проте ознаки поліпшення операційного середовища є.

Fitch вказує, що обмеження на готівковому і валютному ринках є важливими елементами, які підтримують банківський сектор і навряд чи будуть повністю зняті в осяжному майбутньому.

Нагадаємо, раніше Fitch знизив кредитний рейтинг України з рівня C до рівня RD (“обмежений дефолт”).

Інше найбільше рейтингове агентство, Standard & Poor’s, підвищило довгостроковий суверенний рейтинг України з переддефолтного рівня до рівня B- / B з “стабільним” прогнозом. Крім цього, агентство підвищило довгостроковий і короткостроковий рейтинги України в національній валюті.

Національний банк зафіксував зростання ВВП на 1% за III квартал цього року. За прогнозами регулятора, скорочення економіки в 2015 році складе 11,5%, зазначив регулятор.

І Світовий банк (СБ), і МВФ прогнозують відновлення економіки України в наступному році. У цьому році СБ допускає скорочення ВВП на 12%.

Коментарі
kazmetal l.com