Податкова реформа має передбачати скасування «постійного доїння» бізнесу

Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман наголошує на необхідності проведення фіскальної реформи, яка б сприяла розвитку середнього і малого бізнесу.

В.Гройсман висловив переконання, що податкова реформа має передбачати скасування «постійного доїння» бізнесу різноманітними контролюючими структурами, полегшення адміністрування, зупинку контрабанди, спрощення податкового обліку.

«Будь-яка зупинка контрабанди дозволить піднімати внутрішній ринок і виробництво. Треба зробити адекватні ставки податків, які бізнес буде платити. І при цьому накласти мораторій як мінімум на 5 років на зміну системи, щоб вона викликала довіру», – наголосив він, додавши: «Маємо зараз концентруватись на відновленні і створенні робочих місць».

Голова Верховної Ради зазначив, що рушійною силою розвитку економіки має бути середній і малий бізнес. Разом з тим, за його словами, в Україні «12-14% – це малий і середній бізнес, все решта – це великий капітал», який «сконцентрований в руках окремих людей, і немає розвитку цієї ініціативи».

В.Гройсман висловив переконання, що розвиток економіки можливий за умови, «коли є зрозуміла система, коли люди не будуть боятись інвестувати в бізнес». «Сьогодні це можливо за підтримки і невтручання самої держави», – сказав він, акцентувавши на важливості ухвалення відповідних законів. «Це питання –  одне із самих головних і пріоритетних», – додав керівник Парламенту, зазначивши, що «побудувати реформу економічної моделі без розвитку місцевого самоврядування, без міст, без сіл, без селищ неможливо».

 

Коментарі

kazmetal l.com