Експортерам спростили процедуру оформлення товарів

У Мінекономрозвитку вважають, що прийняті сьогодні законопроекти знизять на 15% витрати бізнесу, пов’язані з міжнародною торгівлею.

Сьогодні Верховна Рада України прийняла два важливих для експортерів закони. Обидва документи передбачають істотне спрощення експортно-імпортних процедур.

Перший – законопроект №0069 “Про ратифікацію Протоколу про внесення змін до Марракешської угоди про створення Світової організації торгівлі”. Другий – законопроект №0059 “Про ратифікацію Протоколу між Кабінетом міністрів України та урядом Республіки Таджикистан про вилучення окремих товарів з режиму вільної торгівлі до Угоди між Кабінетом міністрів України та урядом Республіки Таджикистан про вільну торгівлю від 6 липня 2001”, який визначає перелік товарів, які вилучаються з режиму вільної торгівлі між двома країнами.

“Спрощення стосується, у тому числі, митних та” близько-митних “процедур. Їх мета зробити імпорт і експорт швидше, дешевше, більш передбачуваним. Це дуже важливо в контексті роботи, що ведеться для збільшення нашого експорту”, – прокоментувала подію заступник міністра економічного розвитку і торгівлі – Торговий представник України Наталія Микольська.

За її словами, зараз наші експортери відзначають 3 болючі проблеми: відшкодування ПДВ, валютний контроль та обмеження на експортно-імпортні процедури. “Проголосувавши ці законопроекти, Україна реалізує положення, які знизять на 15% витрати бізнесу, пов’язані з міжнародною торгівлею”, – відзначає вона.

Один з пунктів Угоди вводить застосування процедур “єдиного вікна” і прискореного відправлення товарів на всіх пунктах пропуску в межах країни. Відповідні формальності та процедури оформлення товарів державними органами також будуть значно простішими.

“Прийняття законопроекту та ратифікація Угоди стане позитивним сигналом для учасників міжнародної торгівлі і як наслідок, буде стимулювати реформи з дерегуляції у сфері зовнішньоекономічної діяльності. Очікуємо зростання обсягів українського експорту та створення більш сприятливих умов для ведення бізнесу в Україні. Тому, в наступному році зрушимо з 109 місця за показником “Міжнародна торгівля” у рейтингу Світового банку Doing Business +2016 убік розвинених і успішних країн “, – зазначила Торговий представник України.

Коментарі

kazmetal l.com