Рада бізнес-омбудсмена презентувала другий квартальний звіт

«У третьому кварталі ми отримали 197 скарг від українських підприємців, що на 14% більше, ніж у попередньому кварталі. По результатах двох звітних кварталів ми успішно закрили 45 справ з прямим фінансовим ефектом у понад 115 мільйонів гривень», – зазначив бізнес-омбудсмен Альгірдас Шемета.

Він додав, що кількість звернень зростає у геометричній прогресії – протягом п’яти місяців роботи РБО отримала понад 440 скарг.

Протягом звітного кварталу скарги надійшли від підприємців з усіх регіонів України. Як і в попередньому кварталі, половина всіх отриманих звернень надійшли з м. Києва (85) та Київської області (13). Наступними регіонами-лідерами за кількістю отриманих скарг є Дніпропетровська (18 скарг), Запорізька (10), Харківська (8), Закарпатська (7) області. 84% скарг надійшло від представників малого та середнього бізнесу, 16% – від великих корпорацій.

Протягом двох звітних кварталів перелік державних органів, на які скаржаться підприємці, залишився майже незмінним: Державна фіскальна служба продовжує утримувати першість у «антирейтингу» (42% скарг). 12% скарг надійшло на дії Прокуратури України, 9% – на органи місцевого самоврядування, 8% – на Міністерство внутрішніх справ.

Протягом усього періоду розслідування скарги РБО підтримувала зв’язок зі скаржниками та надсилала анкети після завершення кожної справи. На кінець звітного періоду, згідно з отриманими відповідями, 76% скаржників залишилися дуже задоволеними роботою РБО, 24% були задоволені співпрацею.

На засіданні також були презентовані системні звіти Ради бізнес-омбудсмена «Проблеми адміністрування податків, які сплачуються бізнесом в Україні» та «Проблемні питання регулювання зовнішньоекономічної діяльності в Україні».

До підготовки системного звіту «Проблеми адміністрування податків, які сплачуються бізнесом в Україні» долучилися також провідні бізнес-асоціації, члени Наглядової Ради, Торгово-промислова палата України, Європейська Бізнес Асоціація, Американська Торгівельна Палата, Федерація роботодавців України, Український союз промисловців та підприємців, а також Комітет з питань податкової політики при Громадській раді Міністерства економічного розвитку.

“Це гарний приклад консолідації зусиль та співпраці установи бізнес-омбудсмена, бізнес-асоціацій та неурядових організацій. Тому, Федерація Роботодавців України виступила з ініціативою, підтриманою ТПП України, щодо системних спільних звернень Ради бізнес-омбудсмена та бізнес-асоціацій до органів влади щодо найбільш актуальних проблем ведення бізнесу, масового порушення державними органами прав суб’єктів господарювання, які створють перешкоди для ведення законної господарської діяльності в країні”, – прокоментувала Любов Нестеренко.

У наступному звітному кварталі Рада бізнес-омбудсмена планує присвятити системні звіти питанням використання механізму кримінального переслідування для здійснення тиску на бізнес, а також зловживанням з боку державних та природних монополій.

 

Коментарі

kazmetal l.com