США та Україна розробили “дорожню карту” для залучення інвестицій

США і Україна розробили дорожню карту, яка складається з низки короткострокових, дієвих кроків, які збільшать довіру бізнесу і залучать приватний капітал. Про це йдеться в спільній заяві міністра торгівлі США Пенні Пріцкер і прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка, оприлюдненій прес-службою Кабміну.

Обидві сторони наголосили на нагальності таких кроків і важливості дій з боку українського уряду та Верховної Ради для прискорення відповідних реформ.

“За підтримки США, Україна планує активізувати зусилля у сфері боротьби з корупцією шляхом реформування Генпрокуратури і проведення судової реформи; поліпшити податкове адміністрування для забезпечення рівних умов для всіх компаній; зменшити роялті на газ для залучення інвестицій від світових компаній; продовжити дерегуляцію й усунути непотрібні ліцензії та дозвільні документи; прийняти та імплементувати антипіратське законодавство для захисту прав інтелектуальної власності; повністю ввести систему електронних закупівель та приєднатися до Угоди СОТ про державні закупівлі. Україна також підтвердила свої наміри і надалі впроваджувати сільськогосподарські стандарти, залучати нові інвестиції; розробити і впровадити продуманий та прозорий план приватизації, дати відчутні можливості міжнародним інвесторам; а також провести реформу державної служби”, – йдеться в тексті заяви.

Зазначається, що за допомогою конференцій, вебінарів, семінарів та різноманітних форумів з представниками провідних американських компаній, Департамент торгівлі США буде продовжувати зміцнювати ділові зв’язки між Україною та США надавати Україні технічну допомогу у сфері захисту інтелектуальної власності, державних закупівель та спрощення процедур торгівлі.

Також обидві сторони відзначили заяву Адміністрації президента Обами щодо намірів працювати з Конгресом для просування третього гарантійного пакету розміром 1 млрд дол. США для підтримки боротьби з корупцією та економічних реформ в Україні. Ця нова підтримка базується на двох попередніх гарантійних позиках розміром 1 млрд дол. і майже 570 млн дол. технічної та програмної допомоги, що надається з лютого 2014 р.

“За результатами консультацій 26 жовтня обидві сторони дійшли до згоди, що в той час як попереду ще багато роботи, Україна просувається вперед на шляху реформ, які допоможуть їй модернізуватися, повним чином інтегруватися в глобальну економіку і закласти основу для процвітання”, – йдеться в заяві.

Нагадаємо, раніше Україна і США підписали угоду про надання кредитних гарантій, що дозволить Кабміну залучити 1 млрд дол. за рахунок випуску єврооблігацій під гарантії США. Прем’єр заявив, що левова частка кредитних гарантій США піде на макроекономічну стабілізацію.

Коментарі

kazmetal l.com