У Києві пройшов перший раунд дискусій з питань енергетичної політики

 Програма INOGATE, яка фінансується ЄС, разом з Групою підтримки України Європейської комісії, провела першу дискусію з питань енергетичної політики, в якій взяли участь найбільші гравці енергетичної галузі, щоб обговорити заходи з підвищення енергоефективності на коротко – та довгострокову перспективу, направлені на вирішення потреб вразливих споживачів. 

Енергетична бідність є проблемою у багатьох країнах Європейського Союзу, для вирішення якої існує багато різних заходів, направлених на підвищення енергоефективності вразливих споживачів. Посол Ян Томбінські, Голова Представництва ЄС в Україні, підкреслив, що це є дуже важливим питанням соціального аспекту енергетики: «Дискусії з питань енергетичної політики, фінансовані ЄС, спрямовані на практичні і конкретні заходи боротьби з енергетичною бідністю і на вироблення рішень, які приведуть до зниження витрат на енергоносії і збільшення економії для найуразливіших споживачів. Ми закликаємо українських політиків і законодавців діяти без зволікання, щоб забезпечити правильні стимули для споживачів і забезпечити більший індивідуальний контроль енергії, яку вони використовують: шляхом регулювання власного енергоспоживання, завдяки технічним засобам, таким як лічильники або терморегулятори. Я також хотів би закликати владу інвестувати в заходи, які призведуть до більшої інформованості про використання енергії, що в свою чергу призведе до підвищення енергоефективності та сталого використання енергетичних ресурсів і навколишнього середовища».

Цей насичений захід, що тривав півдня, зібрав разом представників українського Парламенту, Представництва Європейського Союзу, Групи підтримки України Європейської комісії (SGUA), міжнародних та неурядових організацій, а також користувачів і постачальників енергії та інших відповідних гравців. Геннадій Зубко, Віце-прем’єр-міністр і Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунальних послуг, сказав: «Україна розраховує на європейські інвестиції в розвиток виробництва альтернативних джерел енергії. Ми зацікавлені розгортати в нашій державі підприємства, які будуть використовувати сучасні наукові та технічні надбання для випуску продукції, яка замістить природний газ що Україна готова стати виробничою та логістичною базою для виходу на ринки інших країн, як! Східної Європи, так і Азії».

Також у заході взяли участь Кшиштоф Герульский з Групи підтримки України та представники урядового і приватного секторів. Головними учасниками відкритого обговорення були члени різних рівнів влади, міжнародних організацій, представники банків та постачальники енергії. Обговорення завершилось рекомендаціями щодо правових, соціальних, інформаційних, фінансових і техніко-економічних аспектів заходів, спрямованих на надання можливостей вразливим громадянам вживати заходів для підвищення енергоефективності, щоб зменшити витрати на оплату енергії.

Коментарі
kazmetal l.com