11 млн. доларів інвестицій в українську залізницю – вдалий приклад співпраці держави і бізнесу

11 млн. доларів інвестицій в українську залізницю – вдалий приклад співпраці держави і бізнесу. На цьому наголосив Андрій Пивоварський, Міністр інфраструктури України.

Запуск в роботу перегону протяжністю 5 км, що розташований поблизу порту «Южний», став успішним результатом співпраці держави в особі Укрзалізниці та бізнесу в особі групи терміналів ТІС та ТОВ «Бориваж». Загальна сума коштів, вкладених у проект, склала близько 11 млн. доларів. Це рекордна сума, яку приватні інвестори вклали у розвиток Укрзалізниці. Побудовані потужності передаються на баланс Укрзалізниці.

«Цей успішний приклад державно-приватного партнерства позитивно вплине на економіку як Одеського регіону, так і України в цілому. В результаті зароблять всі: бізнес за рахунок ефективнішої логістики, порти – за рахунок портових зборів, Укрзалізниця – за рахунок більшого обсягу вантажопотоків. Більше того, це ще й нові робочі місця для портовиків і залізничників. Я вдячний всім учасникам цього проекту та закликаю бізнес: приходьте до нас з пропозиціями і проблемами, будемо разом працювати над їхнім вирішенням», – зазначив Андрій Пивоварський.

Побудову додаткової колії на ділянці Чорноморська – Берегова зумовило зростання обсягів перевезень у частині Одеської залізниці, що розташована поблизу порту «Южний», на узбережжі Аджалицького лиману. Так, за останні 14 років обсяги вантажів, які перевозить залізниця в районі лиману, зросли в 3,4 раза. Запуск другої магістральної колії покликаний запобігти дефіциту пропускної спроможності ділянки між станціями Чорноморська і Берегова на найближчі кілька років.Відкриття колії 6 листопада – це завершення третього етапу проекту, який дасть змогу збільшити вантажообробну спроможність цієї ділянки втричі з часу старту проекту в 2007 році. Проведені роботи дозволять залізниці перевозити додаткові 10 млн. тонн вантажів на рік.

 

Коментарі

kazmetal l.com