МЕРТ готує дорожню карту з розвитку інвестицій

Мінекономрозвитку спільно з АМКУ і бізнесом вирішили сприяти створенню в Україні індустріальних парків.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі створює робочу групу, яка опрацює всі зауваження і складе дорожню карту реформи державно-приватного партнерства. Про це повідомляє прес-служба Кабміну за підсумками круглого столу за участю міністра економічного розвитку і торгівлі Айвараса Абромавічуса.

До складу робочої групи увійдуть представники Мінекономрозвитку, Верховної Ради, АМКУ, компаній-інвесторів, галузевих асоціацій.

“Законодавчі ініціативи, зареєстровані в парламенті, стосуються введення стимулів для інвестування в індустріальні парки. Аналіз досвіду створення індустріальних парків і технічних кластерів у країнах Східної Європи доводить, що пакет стимулів складається з трьох частин: інституційні пільги (спрощена реєстрація), легкість доступу до інфраструктури (дороги, комунікації, електрика, комунальні послуги тощо), а також обмежені фіскальні стимули. Аналогічний пакет потрібно напрацювати і в Україні “, – свідчить повідомлення.

Зі свого боку Айварас Абромавічус зазначив, що одних тільки стимулів і пільг для залучення інвесторів в економіку буде недостатньо. “Необхідно змінити саму сутність відношення до бізнесу в Україні. Контролюючі органи повинні перестати бачити в бізнесі зло. Вони повинні надавати бізнесу сервіс”, – підкреслив міністр.

Прес-служба КМУ нагадує, що в Раді знаходяться два проекти зі стимулювання інвестиційної діяльності: законопроект N2844 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо зняття регуляторних бар’єрів для розвитку мережі індустріальних парків в Україні)” і № 1058 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо зняття регуляторних бар’єрів для розвитку державно-приватного партнерства в Україні та стимулювання інвестицій) “.

Коментарі

kazmetal l.com