Нову редакцію законопроекту про державну підтримку підприємництва презентували у Києві

Український малий і середній бізнес очікує від держави дієвої політики з підтримки розвитку підприємництва, яка б врахувала кращі європейські практики та відповідала потребам підприємців.

6 листопада в Києві законопроект обговорили за круглим столом представники бізнес-спільноти, органів виконавчої та законодавчої гілок влади й експерти.

“З прийняттям закону ми не поспішаємо, тому що хочемо підготувати дійсно зважений, не декларативний документ, і робимо ставку на якість. Сьогодні ми хочемо почути всі ваші зауваження, пропозиції, обговорити їх”, – звернувся до учасників голова Комітету Верховної ради з питань підприємництва Віктор Галасюк.

За словами доповідачів, документ ґрунтується на принципах Акту про мале підприємництво для Європи і покликаний стати основою для формування нової системи підтримки розвитку малого та середнього підприємництва в Україні.

Багато питань виникало і щодо створення Агенції підтримки підприємництва – як побудувати її роботу, щоб не створювати чергову структуру, від якої представники бізнесу не будуть отримувати реальну допомогу.

За словами Любомира Чорнія, новий проект закону врахував рекомендації міжнародних експертів та пропонує стислий перелік реальних інструментів державної підтримки МСБ, зокрема, запроваджує дієві механізми комунікації бізнес-спільноти з владою. Він додав, що законопроект визначає основні складові інфраструктури підтримки та розвитку МСП, прибирає надмірну централізацію функцій державного управління, передбачає звітування про ефективність державної політики у сфері розвитку підприємництва тощо.

 

 

Коментарі
kazmetal l.com