Спрощення податкової системи допоможе в боротьбі з корупцією

Міністр пояснила, навіщо Мінфін пропонує єдину ставку для ключових податків і збереження мінімальної соціальної пільги.

Проект податкової реформи, запропонованої Кабінетом міністрів, передбачає одну ставку для всіх основних податків. Це робиться як для спрощення системи, так і для очищення її від різноманітних особливих режимів, що породжують корупцію, пояснює міністр фінансів Наталя Яресько.

Вона нагадує, що альтернативний проект (проект Ніни Южаніна – ред.) може ускладнити адміністрування, оскільки містить більшу кількість ставок. “Не до спрощення, а до ускладнення адміністрування призведе і пропозиція оподатковувати розподіленого прибуток”, – вважає міністр.

Яресько підкреслює, що проект податкової реформи, яку збирається подати в Раду Кабмін, спрямований на створення рівних і справедливих умов для суб’єктів економіки. Міністерство фінансів не є противником спрощеної системи оподаткування, але воно проти того, щоб, наприклад, менші підприємства платили “великі податки, ніж їх більш потужні конкуренти”, пояснює вона. Тому в урядовій реформі пропонується замінити регресивну ставку податку.

Що стосується податкового навантаження на ФОП і фізосіб, Міністерство фінансів пропонує ввести неоподатковуваний дохід у розмірі однієї мінімальної зарплати, який застосовується до всіх платників. “Це означає, що реальна ефективна ставка ПДФО для найменш забезпечених громадян становитиме 0%, для тих, хто отримує невеликі зарплати, – менше 10%”, – пояснює Яресько.

Також вона наголосила, що альтернативний проект реформи передбачає ліквідацію мінімальної соціальної пільги.

Коментарі

kazmetal l.com