Як технології впливають на бізнес

Експерт зі споживчої поведінки Ericsson Consumer Lab Майкл Бьерлінг розповів про важливі тенденції сучасного суспільства, як воно змінюється і куди прагне. Чому мобільний зв’язок, цифрові системи і хмарні технології сильно вплинули на бізнес і суспільство? Куди ми рухаємося і як встигнути за змінами?

Новий світ, нові ми

У 1991 році з’явилася перша GSM мережу, і тоді ж світ дізнався про Інтернет. Минуло небагато часу і технології стали вміщатися в одному маленькому пристрої, мобільному телефоні. З цього моменту почала формуватися нова культура, культура Інтернету і мобільності. Постійно бути на зв’язку, спілкуватися, віддавати перевагу послуги товарам – це тільки деякі її характеристики. Інформація про все на світі – у нас в кишені, що дуже зручно, але, одночасно, ми потрапляємо під контроль наших девайсів і інших людей. Так виникло нове мережеве співтовариство, потреби якого змінили підхід до ведення бізнесу.

Новий підхід до бізнесу

Будь-які глобальні технології завжди розвиваються за певною схемою. Електрика, парова енергія, і звичайно, Інтернет та комунікаційні технології починали своє існування з одного застосування. Приміром, спочатку у електрики була єдина мета – замінити газове освітлення вулиць. Така перша стадія розвитку технологій займає 25-30 років. Друга стадія починається тоді, коли люди замислюються про інновації, що розширює спектр застосування технології. Саме зараз ми бачимо, що це відбувається з мобільними і хмарними системами.

У чому особливість цієї стадії і що нас чекає в найближчому майбутньому? Відповідь можна висловити однією фразою – все, що може виграти від підключення до Інтернету, буде підключено. Всі речі будуть з’єднані між собою, ми зможемо отримати доступ до чого завгодно в будь-який час, де б не знаходилися. Будь-яка інноваційна ідея буде випробувана. Ми повністю перейдемо від індустріального співтовариства до мережевого. Важливі поняття минулого (капітал, сировинні запаси) замінять нові категорії (користувачі і платформи, інформація та підключення).

Технології покликані розвивати будь-який бізнес, дозволяють працювати швидше і ефективніше, створюють інноваційні речі і допомагають виходити на світовий ринок без залучення складних логістичних схем.

Нові можливості для бізнесу йдуть в ногу з серйозними викликами: конкуренцією, необхідністю розуміти запити величезної аудиторії, аналізувати великі обсяги інформації. Успіх будь-якого бізнесу – у зміні підходу до звичайних речей та вмінні передбачити майбутній розвиток людства. Мережеве співтовариство диктує нові правила. На зміну ери Інтернету приходить час Інтернету речей.

Ця тенденція вже зараз вимагає від нас зміни власного погляду на ведення бізнесу і навколишній світ.

Коментарі

kazmetal l.com