Політична готовність країн ЄС підтримати безвізовий режим з Україною

Україна зробила ще один важливий крок до безвізового  режиму з країнами ЄС. Але  як країни, члени ЄС, розцінюють перспективи надання Україні такого права?

Ірина Сушко,  керівник ГО «Європа без бар’єрів»,  під час брифінгу  ««За» і «проти» скасування віз з Україною очима країн-членів ЄС» заявила, що після прийняття «безвізового пакету» законів Верховною Радою України, Європейська комісія має розглянути вітчизняне законодавство  і дати свою оцінку його відповідності європейським нормам та стандартам. Експерти налаштовані оптимістично щодо майбутнього висновку цієї інституції, але рішення щодо надання безвізового режиму Україні прийматиметься Радою ЄС та Парламентом ЄС. Тому, на думку Ірини Сушко, зараз треба працювати та думати над тим, як український стороні обґрунтовано аргументувати європейським інституціям необхідність  безвізового режиму з Україною, оскільки сьогодні події на міжнародній арені, та в ЄС зокрема, говорять про те, що в питанні безвізовості в країн ЄС є деякі сумніви. Україна може зіштовхнутися з певними ризиками, які можуть завадити наданню безвізового режиму. Щоб уникнути цього, Ірина Сушко вважає, що превентивною мірою для української сторони має стати сконцентрування та зосередженість на дипломатичній роботі з ЄС, гарна проінформованість країн задля їх підтримки безвізового режиму з Україною.

Експерти ГО «Європа без бар’єрів» протягом трьох місяців спілкувалися з високопосадовцями десяти країн ЄС Польщі, Литви, Словаччини,  та, проаналізувавши їх відповіді,  розділи країни на дві групи:

  1. Відверті лобісти безвізового режиму для України: Словаччина, Литва, Угорщина та Польща.
  2. Країни, які будуть слідувати рекомендаціям європейських інституцій: Нідерланди, Швеція,  Італія, Німеччина, Чехія та Франція.

Еміграційні ризики, пов’язані з наданням безвізового режиму Україні,  зазначені десять країн оцінили як нижчі середнього. Імплементацію завдань з плану дій з безвізової лібералізації охарактеризували як таку, що залишається у прогресі  антикорупційного блоку, але Словаччина зазначила, що більшість необхідних реформ блокуються українською владою. Існує застереження, що факт військового конфлікту на Сході України може бути використаний європейськими політиками, як привід для відтермінування безвізового режиму, але більшість країн ЄС зазначили, що події в Україні не впливатимуть на остаточне рішення. Але деякі країни негативно оцінюють відсутність контролю на границі з Росією та у межах самої держави. Звідси виникають і негативні супутні ризики для ЕС, такі як: контрабанда зброї, безперешкодне проникнення терористів з території України.

Експерти наголосили також на необхідності виконання Україною всіх технічних завдань з плану безвізової лібералізації. Аналізуючи політичну волю зазначених країн ЄС, експерти зробили висновок, що підтримка щодо надання безвізового режиму все-таки фігурує у настрої європейських чиновників, але такі країни, як Польща, Італія, Німеччина зробили наголос на тому, що в їхніх країнах існує досить потужна проросійська антиукраїнська пропаганда. Тому владі  треба зосередити зусилля на формуванні позитивного іміджу держави у світових медіа та посилити інформованість країн ЄС щодо подій в Україні. Але слід також враховувати, що події на Близькому Сході можуть дещо відстрочити надання безвізового режиму Україні.

 

 

 

 

Коментарі

kazmetal l.com