ЄС поки не планує збільшувати квоти для України в рамках ЗВТ

Якщо Україна реалізує реформи, режим вільної торгівлі дасть дуже позитивний ефект, вважає єврокомісар з питань торгівлі.

Найближчим часом Європейський союз не збирається переглядати умови режиму вільної торгівлі, який набуде чинності з 1 січня 2016 року. Про це сказала європейський комісар з питань торгівлі Сесілія Мальмстрем.

“ЄС вже пішов на збільшення квот для України, при цьому ми бачимо інше, деякі квоти не були відібрані. У такій ситуації говорити про перегляд умов поки недоречно”, – сказала Мальмстрем.

Вона підкреслила, що ЄС планує збільшити консультативну допомогу українському бізнесу, щоб сприяти попаданню на європейські ринки. “Хочу підкреслити, що ЗВТ з ЄС – це не чарівна паличка. Вона допоможе Україні тільки у випадку, якщо будуть проведені реформи з дерегуляції і поліпшення бізнес-клімату. Але якщо Україна реалізує всі заплановані зараз реформи, режим вільної торгівлі з ЄС справді дасть дуже позитивний ефект “, – додала єврокомісар.

ЄС – найбільший торговельний партнер України з питомою вагою 37,6% у зовнішньоторговельному обороті товарів України за січень-червень 2015 року. При цьому в поточному році спостерігається спад експорту в держави-члени ЄС. За перше півріччя експорт склав $ 6,6 млрд, тобто зменшився на 35,6% (або на $ 3300000000) в порівнянні з аналогічним періодом 2014 року.

Нагадаємо, економічна частина угоди про асоціацію набуде чинності з 1 січня 2016 року. Росія наполягає на тому, щоб відкласти імплементацію торговельної частини Угоди про асоціацію Україна – ЄС.

Коментарі

kazmetal l.com