НА ЛІННІЇ СОЦІАЛЬНОГО ДІАЛОГУ

В Україні нараховуються сотні всеукраїнських громадських організацій, які представляють інтереси сторони роботодавців. На практиці ж виходить, що громадські інституції є, а переговорного процесу немає. Як і економічних свобод для бізнесу.

 Відтак з’являється нова хвиля інституцій сторони роботодавців, коли політично, провладно і корпоративно незаангажовані очільники бізнес-структур прагнуть самостійно включитись у процес соціального діалогу. Пов’язано це із тим, що вони незадоволені якістю представлення їхніх інтересів у цьому процесі. Нову генерацію більше не влаштовує оплачуваний патерналізм, за принципом якого діють старі структури.

Прикладом цього процесу можна назвати нещодавню подію – в Івано-Франківську члени Спілки орендарів і підприємців України на установчій конференції утворили обласну організацію підприємців, роботодавців та орендарів. Очолив новоутворену структуру Роман СТЕФАНИШИН. Підприємець уже багато років працює у медичній галузі, надаючи людям можливість отримати якісні медичні послуги, а також – благодійну медичну допомогу незахищеним верствам населення, у тому числі – воїнам, що повернулися з зони АТО. До створення такої організації івано-франківського бізнесмена підштовхнули неправомірні дії чиновників. Ті фактично виганяли його приватне підприємство, яке є лідером лабораторних досліджень у регіоні, з орендованих приміщень. А позбавлення орендованих приміщень у Центральній міській клінічній лікарні, які було відповідним чином обладнано і реконструйовано, означало фактичну смерть підприємства. Захищаючи свої права, підприємець зіштовхнувся з іншими фактами неправомірних дій щодо бізнесу в регіоні, тож виникла ідея об’єднатися та разом боротися за справедливість.

– Підприємці сподіваються на зміни, які дозволять створити адекватні умови для взаємин бізнесу із фіскальною та соціальною службами та іншими органами влади, – зазначив він.

Між тим, Івано-франківська обласна організація підприємців, роботодавців та орендарів уже подала заявку на включення її до складу Спілки орендарів та підприємців України.

– Місія Спілки – сприяти демократизації та лібералізації суспільних відносин, – зазначив на конференції її президент Віктор ХМІЛЬОВСЬКИЙ. – Це, в свою чергу, сприятиме зростанню підприємницького руху, що неодмінно відобразиться поліпшенням економічного стану в країні.

P.S. Як стало відомо редакції журналу з неофіційних джерел, «доброзичливці» новоутвореної організації розгорнули активну діяльність по створенню «своїх» організацій роботодавців в Івано-Франківську. Маємо надію, що вони зрозуміють свою історичну місію і відповідальність за майбутнє економіки України.

Коментарі

kazmetal l.com