День дерегуляції відбувся у Верховній Раді: які результати для МСБ?

12 листопада, у Верховній Раді відбувся День економіки та дерегуляції зе метою інтенсивного розгляду та впровадження важливих для українського бізнесу ініціатив.

На дні економіки та дерегуляції прийняті наступні важливі ініціативи для МСБ:

  •  Встановлено жорсткі обмеження на періодичність та строки перевірок, конкретизують підстави для позапланових перевірок, звужують обсяг повноважень органів держконтролю та впроваджують додаткові правові гарантії проти незаконного чи надмірного втручання органів держконтролю у діяльність бізнесу.
  • Продовжено мораторій до 30 червня 2016 року, з деякими винятками для Державної ветеринарної та фітосанітарної служб. Мораторій має значно знизити адміністративний тиск на бізнес та поліпшити бізнес-клімат в Україні.
  • Введено не тільки адміністративну, але й персональну фінансову відповідальність контролерів за необґрунтовані перевірки та недостовірні дані. В єдиній автоматизованій системі держнагляду можна буде простежити всі заплановані для підприємства перевірки.
  • Відтепер злиття підприємств із вартістю активів у 8 мільйонів євро, адмінконтролю не потребуватимуть. Такі невеликі угоди будуть звільнені від обов’язкового отримання згоди АМКУ. Перед поглинанням перевірятимуть тільки великі концентрації між компаніями з оборотом понад 100 млн євро.
  • Встановлено чітку й зрозумілу методику визначення розмірів штрафів за порушення законодавства. Компанії, нарешті, зможуть розраховувати на неупередженість рішень антимонопольного регулятора стосовно усіх гравців ринку.
Коментарі

kazmetal l.com