Парламент не буде приймати новий Податковий кодекс в цьому році

Верховна Рада цього року не братиме новий Податковий кодекс, вважає заступник голови фракції Блоку Петра Порошенка в парламенті Ігор Кононенко.

“Вже зрозуміло, що в цьому році нового Податкового кодексу не буде – будемо приймати поправки до старого. Новий кодекс, навіть якщо б він був, неможливо приймати за один місяць до початку наступного податкового року”, – сказав він.

За словами І.Кононенко, Україна не може не враховувати думку МВФ, який побоюється можливих розривів між доходами та видатками бюджету через те, що складно прорахувати ефект від детінізації економіки внаслідок прийняття ліберальної податкової реформи. “МВФ турбують розриви бюджету, вони не вірять в цифри від ефекту детінізації, які пораховані”, – сказав він.

Голова комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна, автор єдиного зареєстрованого в парламенті проекту змін до Податкового кодексу, в понеділок після погоджувальної ради в Раді висловила сумнів, що бюджет 2016 буде прийнятий на основі нового Податкового кодексу. “Тому що за один місяць до початку року такі глобальні проект не вносяться, не подаються на розгляд. Якби ця робота була проведена так, як і планувалося, до 1 липня, то тоді дійсно ми могли б увійти в 2016 рік з новий податковим кодексом , з новим бюджетом на основі такого податкового кодексу. Такого не сталося “, – сказала вона.

Як повідомила раніше міністр фінансів Наталія Яресько, Мінфін в найближчі тижні подасть на розгляд Верховної Ради проект нового Податкового кодексу і держбюджету на 2016 рік.

Коментарі

kazmetal l.com