Радикальна податкова реформа дозволить вивести значну частину економіки з тіні

«Як один із співавторів законопроекту, я можу навести шість головних аргументів на користь радикальної податкової реформи, – зазначив Віктор Галасюк. – По-перше, вона є. Тобто, існує не на словах, не просто у вигляді презентації на кілька слайдів, а у вигляді закону. Його авторами, до речі, є 115 народних депутатів, що насправді є історичним рекордом.

По-друге, вона не ігнорує той факт, що більше половини економіки України перебуває в тіні. І це ще за дуже консервативними оцінками. Не звертати уваги на цей «нюанс» при реформуванні системи оподаткування – це як не помічати слона в тісній кімнаті.

По-третє, вона істотно знижує податковий тиск на платників податків, насамперед, в частині фонду оплати праці. Також радикально спрощує адміністрування податків, змінюючи роль податкових органів з каральної на сервісну. Настільки істотно, що дійсно дозволить вивести значну частину економіки з тіні, і дати бізнесу та суспільству хоч трохи «кисню».

По-четверте, вона зміщує акцент з примітивного і короткозорого фіскального підходу на стратегічне стимулювання економічного розвитку. У тому числі, шляхом повного звільнення реінвестованого прибутку від оподаткування, скасування авансових внесків і запроваджує диференційований, варіативний підхід до оподаткування різних видів діяльності.

По-п’яте, вона передбачає обґрунтоване підвищення податкового тиску на соціально небажані товари, такі як алкоголь і тютюн, а також введення податку на розкіш, що забезпечить збільшення доходів бюджету і посилення регуляторної функції оподаткування.

І, чи не найголовніше – вона є продуктом реального суспільного діалогу влади, бізнесу та експертного середовища, і на відміну від інших «реформ» підтримується більшістю ключових стейкхолдерів – підприємцями, виробниками, платниками податків».

Коментарі

kazmetal l.com