Трудові книжки можуть відійти в минуле вже з липня

У Верховну Раду подали Проект рішення, аби ті внесли зміни у законодавство. Згідно з пропозиціями, українцям більше не потрібно буде користуватися трудовими книгами – їх хочуть скасувати, а обов’язки покласти на пенсійний фонд та електронну систему.

В серпні Міністерство економічного розвитку і торгівлі під керівництвом Айвараса Абромавічуса підготувало пакет законів про відміну трудової книжки. Втім, далі пропозицій справа не просунулася.

Зауважимо, що з того часу пройшло чотири місяці, й чиновники все-ж подали документи до Парламенту, про це інформують урядовці.

«Фактично ми переводимо трудові книжки в електронний вигляд. Там інформація не загубиться і не пропаде. Будь-яка людина може замовити витяг з бази даних для своїх цілей, звернеться до Пенсійного фонду і отримає його безкоштовно», – запевнив Айварас Абромавичус.

Варто відзначити, що з 2004-ого року в Україні нарахування пенсій проводять лише на підставі даних Пенсійного фонду, а там вже є інформація про те, коли, ким і де людину було прийняли та звільнили з роботи, а також якою на цих робочих місцях була її заробітна плата.

Якщо у Верховній Раді ухвалять пропоновані пропозиції, то – з 1 липня 2016-ого року інформація більше не буде дублюватися одночасно і на папері, і в електронній формі. Трудові книги відмінять, а інформаційна база розшириться.

Коментарі
kazmetal l.com