Україна: геть від дефолту

Реструктуризація частини зовнішнього боргу України дозволила міжнародним рейтинговим агентствам підвищити рейтинги країни. Вже жодне велике агентство не вважає, що Україні загрожує дефолт, навіть якщо «російські» бонди не будуть погашені.

Міжнародні рейтингові агентства завершили перегляд рейтингів України у зв’язку з проведенням 12 листопада реструктуризації боргу на $ 15 млрд – обміну старих єврооблігацій на нові. Агентство Moody’s 19 листопада підвищило рейтинг емітента України з Ca до Caa3. Прогноз рейтингу був змінений з «негативного» на «стабільний». Це означає, що очікуваний в грудні дефолт за «російськими» єврооблігаціями України не сприйматиметься агентством як дефолт країни.

За кілька годин до цього Fitch підвищило довгостроковий рейтинг дефолту емітента (РДЕ) України в іноземній валюті з RD («обмежений дефолт») до CCC. Це високий рівень, враховуючи, що перед дефолтом рейтинг був С. Підвищення оцінки платоспроможності викликано перенесенням графіка виплат за єврооблігаціями на 2019-2027 роки. «Підвищення рейтингу відображає вихід України з дефолту за комерційним зовнішніми зобов’язаннями», – пояснило агентство. Всім новим випускам єврооблігацій обсягом $ 12 млрд (списано $3 млрд) присвоєно рейтинг ССС.

Короткостроковий РДЕ в іноземній валюті підвищено на один щабель – з RD до C, що означає скепсис Fitch щодо ситуації в Україні в найближчі місяці. Довгостроковий РДЕ в національній валюті та стелю рейтингу підтверджені на рівні ССС. «Зниження потреб в рефінансуванні і плановане фінансування від офіційних кредиторів дають деякий перепочинок сектору державних і зовнішніх фінансів і знижують ризик суверенного боргової кризи в короткостроковій і середньостроковій перспективі», – вважають в агентстві Fitch.

 

Коментарі
kazmetal l.com