Авансова система оподаткування вбиває бізнес

Діюча в Україні авансова система оподаткування перешкоджає розвитку підприємництва та виробництва у країні. Про це розповів експерт благодійного фонду «Місцева ініціатива» Сергій Звеліндовскій. «Ситуація, коли податкові служби заздалегідь стягують податки, у тому числі ПДВ і податок на прибуток, призводить до вимивання обігових коштів у підприємств, а отже, перешкоджає проведенню бізнес-операцій». – сказав експерт.

Тому, Сергій Звеліндовскій переконаний, що необхідно терміново взяти приклад з більшості розвинених країн і внести відповідні зміни до Податкового Кодексу. Податки повинні братися за фактом, тобто після проведення операцій та отримання підприємствами прибутку, як це робиться в більшості країн світу. Це, по-перше, не буде підривати економічні можливості підприємств, а по-друге, дозволить точно розрахувати розміри податків, у той час як авансова система дає можливість їх розраховувати тільки приблизно.

Сергій Звеліндовскій пообіцяв, що вже найближчим часом така пропозиція буде направлено до Верховної Ради та в Адміністрацію Президента.

Коментарі

kazmetal l.com