Перспективи ринку праці України до кінця року

Серйозних потрясінь аналітики не обіцяють, але і значного поліпшення теж. Конкуренція збережеться на рівні 3-5 осіб на одне вільне місце, зарплати залишаться на тому ж самому рівні, хороша новина в тому, що знижувати їх роботодавці теж не будуть.

Популярними і затребуваними залишаться професії менеджерів з продажу, торгових представників, продавців-консультантів, програмістів, web-розробників.

Прогнозується розвиток сфери послуг та індустрії краси, а також підприємств громадського харчування. У зв’язку з цим зросте попит на перукарів, косметологів, фітнес-тренерів, кухарів, фахівців HoReCa. Незважаючи на те, що рівень життя українців активно не підвищується, бажання добре виглядати, красиво, смачно поїсти у них не пропадає, тому й продовжують розвиватися зазначені сфери ринку, а разом з їх розвитком з’являються нові вакансії.

При стабілізації політичної та економічної ситуації в країні очікується зниження рівня безробіття, який за перші три квартали знизився на 0,4% і зараз становить 1,6% в порівнянні з таким же періодом минулого року. Однак неофіційні дані не такі оптимістичні і реальний рівень безробіття в Україні на кінець жовтня згідно їм становить 13%.

Коментарі
kazmetal l.com