ВР внесла зміни до закону« Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців »

Верховна Рада України посилила захист приватного бізнесу від рейдерських атак шляхом прийняття за основу і в цілому законопроект, який зобов’язує надавати державним реєстраторам оригінали, а не ксерокопії рішень про зміну власників підприємства, для внесення змін до єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців.

«За» ухвалення законопроекту №1475 «Про внесення змін до закону« Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців »24 листопада проголосували 227 депутатів.

У пояснювальній записці до документа йдеться, що, згідно з чинними нормами, реєстрація змін складу засновників підприємства, зміни керівника підприємства або свідоцтва про державну реєстрацію здійснюється не за поданням державного реєстратора оригіналу рішення про внесення змін до установчих документів, а на підставі ксерокопії такого рішення.

«Надання звичайної, навіть не завіреної належним чином, ксерокопії дозволяє отримати контроль над юридичною особою, розпоряджатися його власністю. Це дає можливість усувати власників суб’єктів підприємницької діяльності від керівництва належними їм юридичними особами. Також відсутність оригіналів рішень у державних реєстраторів унеможливлює та притягнення до відповідальності осіб, винних у рейдерському захопленні », – наголошується в документі.

Коментарі

kazmetal l.com