Архив: Грудень 2015

ЄБА покращила індекс інвестиційної привабливості України

Вплив на позитивні оцінки бізнесу зробило зростання ВВП на 1% за підсумками третього кварталу, а також зростання рейтингів України провідних рейтингових агентств світу.

Рівень середньої зарплати в Україні знизився

Рівень середньої зарплати в Україні в листопада 2015 року знизився, порівняно з аналогічним періодом 2014 року.

КУРЙОЗИ У РОЗВІДЦІ ПІД НОВИЙ РІК

Розвідка – це специфічне ремесло і складна наука. А ще дехто порівнює її з мистецтвом і театром, де є сценаристи і режисери, актори і глядачі, художники-декоратори, костюмери, гримери, фахівці з реквізиту та театральних спецефектів. У цьому особливому дійстві цінується вміння імпровізувати находу, швидко реагувати на зміну обстановки і грати різні ролі. Не дивно, що при цьому нерідко трапляються різноманітні курйозні історії, адже всього не передбачиш. Деякі з таких випадків пригадалися напередодні Нового року.

КАК РАБОТОДАТЕЛЮ САМОМУ НЕ ПОТЕРЯТЬ РАБОТУ

Украина выбрала европейский путь развития, потому что мы хотим жить как в развитых европейских странах. А для этого нужно научиться и работать так же, как они. И как они организовывать свои предприятия. И как они этими предприятиями управлять, утверждает Петр КАЛИТА, президент              Украинской ассоциации качества, президент Клубов лидеров качества Украины и стран Центральной и Восточной Европы, почетный президент Международной гильдии профессионалов качества

МИСЛИТИ ІНАКШЕ

Свого часу, коли в Україні тільки почали з’являтися окремі ВНЗ чи кафедри в напрямку управління персоналом, багато хто глузував: хіба начальників будемо вчити окремо? Однак чим далі ми відходили від старих штампів управління і чим ближче підходили до сучасних стандартів – тим ясніше ставало, що такий підхід є правильним та необхідним. На кафедрі управління персоналом та економіки праці Київського національного економічного університету ім. В. Гетьмана вже півстоліття навчають всім тонкощам трудових відносин. Ювілей кафедри збігся і з ювілеєм іі очільника, вченого-економіста Анатолія КОЛОТА, доктора економічних наук, професора, проректора з науково-педагогічної роботи КНЕУ, Заслуженого діяча науки і техніки України. З «подвійним ювіляром» ми й ведемо розмову.

РАБОТАТЬ НА ПЕРСПЕКТИВУ

«За высокую социальную значимость и гуманитарную направленность комплекса работ» – такая формулировка у одного из многочисленных дипломов неоднократного победителя Всеукраинского конкурса «Изобретение года» Владимира ЛУКЪЯНЧЕНКО. Уже третий десяток лет предприятие «Инмайстерс», совладельцем и директором которого является Владимир Викторович, занимается разработкой и изготовлением протезов и другой ортопедической продукции, которая поставляется во все регионы страны и за ее пределы. О том, как небольшому предприятию, производство которого разместилось в одном из корпусов харьковского Института патологии позвоночника и суставов им. М. И. Ситенко, удалось выйти на европейский рынок, мы и ведем беседу с руководителем, сочетающем в своем лице и исследователя, и преподавателя, и организатора производства, обладающего всеми качествами современного успешного менеджера.

ЗАХИСТИТИ БІЗНЕС

Івано-Франківську обласну організацію підприємців, роботодавців і орендарів створили у жовтні 2015 року. Для чого було створювати ще одне об’єднання роботодавців, чим воно живе сьогодні?Які має плани і проекти? Про це ми говоримо з ініціатором створення ІФООПРО,  місцевим бізнесменом, директором медичного центру «Пріма МЕД» Романом СТЕФАНИШИНИМ.

ДОСВІД – СПРАВА НАЖИВНА

Нещодавно начальницею Одеської митниці призначена молода, вродлива, активна Юлія МАРУШЕВСЬКА – яскравий приклад оновлення влади та змін у країні. Вона поставила собі за мету перетворити Одеську митницю в якісний та зручний сервіс для бізнесу. Але для цього потрібна політична воля, готовність йти проти, не ламаючись і не підкоряючись. Про подолання вічної проблеми корупції, про перші досягнення та плани пані Юлія розповіла в ексклюзивному інтерв’ю журналу «РоботодавецЬ».

ФРУ ТА ФПУ МОДЕРНІЗУЮТЬ УКРАЇНУ!?

Саме такий меседж червоною лінією звучав протягом всього Х з’їзду  Федерації роботодавців України. Хоча ще за декілька днів до початку його основною інтригою було: чи з’явиться на з’їзді голова ФРУ Дмитро Фірташ. Чи не через усі ЗМІ напередодні опальний олігарх анонсував своє блискавичне повернення на Батьківщину. Та присутні на заході так і не мали змоги споглядати пана Фірташа, так як правоохоронні органи заявили про його затримання у разі прибуття на українську землю.

МИ НЕ ПО РІЗНІ СТОРОНИ

Визначальна роль в євроінтеграційних процесах, що відбуваються сьогодні у країні, належить громадянському суспільству, яке з великим нетерпінням чекало на відкритті Сьомого щорічного Форуму громадянського суспільства країн Східного Партнерства (Eastern Partnership Civil Society Forum) виступу почесного гостя – Прем’єр-міністра України Арсенія ЯЦЕНЮКА. Які аргументи українська влада наводить европейській спільноті, як оцінює роль громадянського суспільства у реформуванні держави, всі присутні мали змогу почути з перших вуст.