Коли при складанні податкової накладної не потрібно зазначати код УКТ ЗЕД та код послуг

В яких випадках при складанні податкової накладної не зазначається код УКТ ЗЕД та код послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг? Консультує ДФСУ

На це запитання податківці відповіли в підкатегорії 101.16 ресурсу “ЗІР”.

Вони зазначили, що  згідно з пп. «і» п. 201.1 ПКУ у податковій накладній зазначаються в окремих рядках такі обов’язкові реквізити, зокрема код товару згідно з УКТ ЗЕД, для послуг – код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДКПП). Винятками є податкові накладні/розрахунки коригування, які:

  • складені відповідно до п. 198.5 ПКУта п. 199.1 ПКУ з типами причин 04, 08, 09, 13;
  • складені на суму перевищення ціни придбання товарів/послуг над фактичною ціною їх постачання/звичайної ціни/балансової (залишкової) вартості  з типом причини 15.

Зазначимо, що такий порядок складання ПН встановлено п. 16 Порядку № 1307.

Так, у податкових накладних з типами причин 04, 08, 09, 13 графи 3.1, 3.2, 3.3, 5-9, 11 не заповнюються.

У разі складання податкових накладних з типом причини 15  не заповнюються графи 3.1, 3.2, 3.3, 4, 5, 11.

Далі податківці деталізували зміст кожної з наведених вище причин складання ПН.

Згідно з п. 8 Порядку № 1307, при складанні податкових накладних, особливості заповнення яких викладені в пп. 10 – 15 Порядку № 1307, у верхній лівій частині таких накладних у графі «Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини» робиться помітка «X» та зазначається тип причини, зокрема:

  •    04 – Складена на постачання у межах балансу для невиробничого використання;
  •    08 – Складена на постачання для операцій, які не є об’єктом оподаткування податком на додану вартість;
  •    09 – Складена на постачання для операцій, які звільнені від оподаткування податком на додану вартість;
  •    13 – Складена у зв’язку з використанням виробничих або невиробничих засобів, інших товарів/послуг не в господарській діяльності;
  •    15 – Складена на суму перевищення бази оподаткування, визначеної відповідно до ст. ст. 188 і 189 ПКУ, над фактичною ціною постачання.

Джерело: https://news.dtkt.ua/

Коментарі
kazmetal l.com